آموزش تعویض فیلتر کابین در ۵ گام

یکی از فیلترهایی که در خودرو نادیده گرفته می‌شود، اما اهمیت بسیار زیادی دارد، فیلتر کابین خودرو است. مایه تاسف است که بسیاری از افراد نسبت به تعویض فیلتر کابین خود به موقع اقدام نمی‌کنند؛ زیرا فیلتر هوای کابین به اندازه فیلتر هوای موتور برای وسیله نقلیه و مسافران اهمیت دارد. فیلتر کابین، هوای ورودی از طریق سیستم گرمایش و تهویه مطبوع هوا را به محفظه مسافر پردازش می‌کند و با به دام انداختن ذرات، گرده‌ها و سایر موارد تحریک کننده تنفس، به استنشاق هوای مطبوع کمک می‌کند.

آموزش تعویض فیلتر کابین نکته مهمی است. ممکن است شما برای این کار نخواهید به مکانیک مراجعه کنید یا زمان کافی نداشته باشید، پس باید یاد بگیرید که فیلتر کابین خودرو خود را چگونه تعویض کنید.

در اینجا به صورت کاملا ساده به آموزش تعویض فیلتر کابین پرداخته‌‌ایم تا بتوانید این کار را خودتان به راحتی انجام دهید.

آموزش تعویض فیلتر کابین:

ایده خوبی است که قبل از انجام این کار یک پارچه تمیز، جاروبرقی و مجموعه‌ای از پیچ گوشتی‌های دستی را آماده کنید تا در صورت نیاز از آن‌ها استفاده کنید.

گام اول:

جایی که فیلتر کابین قرار دارد، در خودروهای مختلف متفاوت است بنابراین ابتدا جای آن را پیدا کنید. مثلا در خودرو پژو ۲۰۶ فیلتر کابین در کاپوت قرار دارد اما ممکن است در خودرو دیگری زیر داشبورد قرار داشته باشد.

گام دوم:

محفظه‌ای که فیلتر کابین در آن قرار دارد را باز کنید و فیلتر کابین قدیمی را به آرامی و با احتیاط دربیاورید. رنگ خاکستری و بسته بودن منافذ فیلتر نشان از آن دارد که فیلتر کابین دیگر قابل استفاده نیست و زمان تعویض آن فرا رسیده است.

گام سوم:

وقتی فیلتر کابین قدیمی را برداشتید جای آن را با دقت با یک پارچه تمیز کنید تا گرد و غبار اضافی که ممکن است در محفظه قرار داشته باشد، برداشته شوند.

گام چهارم:

قبل از نصب فیلتر کابین جدید، آن را بررسی کرده و نوشته‌های روی بسته بندی آن را بخوانید تا از فاصله تعویض یا دستورالعمل خاص آن اطلاع پیدا کنید و دچار مشکل نشوید.

گام پنجم:

فیلتر کابین جدید را در جای مناسب آن و با توجه به تصویر یا نوشته دستورالعمل قرار دهید. جهت قرار گیری آن و مواردی از این دست را بررسی کنید و از نحوه قرار گیری آن اطمینان حاصل کنید.

درتعویض فیلتر کابین نکته خاص و مشکلی وجود ندارد. تعویض فیلتر کابین یکی از آسان‌ترین کارهایی است که شما می‌توانید در خودرو انجام دهید پس نگران آن نباشید و در تعویض فیلتر به دنبال نکات تخصصی و فنی سخت نباشید.

نکته آخر:

شرکت ستاره پالایه با بیش از چهل سال تجربه در تولید انواع فیلترهای صنعتی و فیلتر خودرو، با رعایت استانداردهای جهانی سال‌هاست که فیلتر خودرو و فیلترهای صنعتی را با قیمتی کاملا مقرون به صرفه به مشتریان عرضه می‌کند. ما در کارخانه ستاره فیلتر این افتخار را داریم که به جرئت بگوییم فیلترهای ستاره حامی محیط زیست بوده و در تولید فیلترهای خودرو تلاش ما بر این است که محصولی سازگار با محیط زیست و کاهش آلودگی هوا تولید کنیم.