نکات مهمی که باید درباره فیلتر کابین ۲۰۶ بدانید

هوای تمیز و با کیفیت، به شما احساس شادابی می‌دهد و مجاری تنفسی شما را از آلودگی حفظ می‌کند. فیلتر هوای کابین باعث می‌شود هوای تازه در خودرو جریان پیدا کند زیرا هوا را به طور کامل از گرد و غبار، گرده، دود و سایر آلاینده‌ها پاک می‌کند و موادی که باعث ایجاد مشکلات تنفسی و سلامتی برای بعضی افراد -مخصوصا کسانی که آسم و مشکلات تنفسی دارند- می‌شوند را تصفیه می‌کند.

مانند همه فیلترها در همه خودروها، فیلتر کابین ۲۰۶ نیز باید به طور مرتب تغییر کنند. طبق یک قاعده کلی، فیلتر کابین ۲۰۶ هر  سال یکبار یا بعد از هر ۱۵۰۰۰ کیلومتر طی شده باید تعویض شود. از روی گرد و غبار نشسته روی شیشه‌های داخلی، پرزهای کابین و… نیز می‌توان فهمید که زمان تعویض فیلتر کابین است.

گرده، دوده، گرد و غبار، گازها و… از عوامل خطرساز برای سلامتی در حمل و نقل هستند. این ذرات علاوه بر اثرات مخرب بر سلامتی و ایمنی انسان‌ها، تاثیر قابل توجهی بر عملکرد سیستم تهویه هوای مطبوع، کولر و بخاری دارند. با تعویض فیلتر کابین ۲۰۶ سرنشینان آن می‌توانند برای مدت طولانی هوای تازه در کابین استشمام کنند و سیستم وسیله نقلیه نیز بهینه کار کند.

یکی دیگر از دلایلی که فیلتر کابین باید به موقع تعویض شود این است که از پخش شدن بوی نامطبوع در کابین خودرو جلوگیری شود. این بوی نامطبوع مخصوصا در فصل گرما بیشتر احساس می‌شود و سرنشینان را اذیت می‌کند.

فیلتر هوای کابین اغلب در نگهداری و سرویس‌های دوره‌ای نادیده گرفته می‌شود و این گاهی نگران کننده است زیرا فیلتر کابین ۲۰۶ به همان اندازه که فیلتر هوای موتور اهمیت دارد، مهم است.

به دام انداختن ناخالصی ها برای یک محیط سالم تر

برای افرادی که نسبت به عوامل موجود در هوا حساسیت بیشتری دارند ، فیلتر کابین اهمیت بیشتری دارد. تعویض فیلتر هوای کابین در فاصله زمانی توصیه شده یا زودتر در مناطقی که دوده یا گرده رواج دارد ، به مسافران امکان می دهد هوای تمیزتری – هوای تازه تری داشته باشند – این باعث می شود مسافرت لذت بخش تر شود.

اگر سلامت راننده و سرنشینان خودرو برای شما مهم است پس باید توجه ویژه‌ای به فیلتر کابین ۲۰۶ داشته باشید چون مستقیما با سیستم تنفسی سرنشینان سر و کار دارد.

عمر فیلتر کابین بستگی به کیفیت فیلتر و آب و هوایی که در آن رانندگی می‎ کنید دارد. به عنوان مثال اگر در شهرهای بسیار آلوده و با گرد و غبار زیاد زندگی می‌کنید، فیلتر کابین را باید با فواصل زمانی کمتری نسبت به کسی که در یک شهر با هوای تمیز و مطبوع زندگی می‌کند، عوض کنید. البته این موضوع به مقدار استفاده شما از سیستم تهویه، کولر یا بخاری نیز بستگی دارد و هر چه از این سیستم‌ها بیشتر استفاده کنید مسلما زودتر کثیف می‌شوندو زود به زود باید فیلتر کابین را تعویض کنید.

نحوه تعویض فیلتر کابین ۲۰۶

فیلتر کابین ۲۰۶ در قسمت زیر کاپوت دقیقا زیر شیشه‌ی جلوی سمت صندلی شاگرد قرار دارد.

این فیلتر تقریبا یک سانت در جای قرار گیری خود نشسته است و برای بلند کردن آن باید کمی از لبه آن را بیرون بکشید و به همین ترتیب کل فیلتر را از جای قرار گیری آن بلند کنید و بالا بکشید.

به این خاطر که فیلتر نسبت به محل قرار گیری آن کمی بزرگ است و بد جا نیز هست بهتر است فیلتر را ۹۰ درجه به راست بچرخانید و و از طرفی که ضلع مثلثی دارد بیرون بکشید.

با بیرون کشیدن فیلتر قدیمی و کثیف می‎توانید یک فیلتر جدید و باکیفیت را جایگزین کنید و از هوای مطبوع درون اتاقک خودرو لذت ببرید.

دفعه دیگر که فیلتر هوای کابین خود را تغییر می دهید ، آن را ایمن سازی کنید و یک فیلتر پیشرفته با تکنولوژی بالا از ستاره فیلتر را انتخاب کنید.