هرآنچه که باید درباره فیلتر روغن موتور سیکلت بدانید!

هر چه کیفیت فیلتر روغن موتورسیکلت بهتر باشد، ذرات ریز فلز باقیمانده از احتراق و سایر آلودگی‌های موجود در روغن موتور را بهتر تصفیه می‌کند و عمر موتور موتور سیکلت را افزایش می‌دهد. به همین خاطر است که ستاره فیلتر فقط فیلتر روغن موتورسیکلت باکیفیت را تولید و به فروش می‌رساند. در هر صورت باید به این نکته توجه داشته باشید که حتی عمر بهترین و باکیفیت‌ترین فیلترها نیز به پایان می‌رسد و باید تعویض شوند.

فیلتر روغن موتورسیکلت مانع از این می‌شود که باقیمانده‌های احتراق و گرد و غبار وارد موتور شوند. فیلتر روغن موتورسیکلت یکی از تجهیزات ضروری برای سیستم است که آلاینده‌های بسیار کوچک را به دام می‌اندازد. برخی از فیلترهای روغن موتور سیکلت نسبت به سایر آن‌ها باکفیت‌تر هستند و در هنگام انتخاب و خرید آن‌ها باید دقت کافی داشته باشید.

چه فیلتر روغنی برای موتور سیکلت مناسب است؟

شما با مشورت با یک مکانیک خودرو یا مطالعه دفترچه راهنمای وسیله نقلیه متوجه خواهید شد که موتور سیکلت شما به چه نوع فیلتری نیاز دارد. فیلترها در اندازه‌های مختلف و با مشخصات مختلف به فروش می‌رسند و معمولا مخصوص مدل‌های مختلف موتور سیکلت هستند.

اگر مطمئن نیستید که به چه نوع فیلتر روغن نیاز دارید، اولین فیلتر روغن موتور سیکلت را بررسی کنید و هنگام تعویض نیز فیلتری با همان مشخصات را برای موتورسیکلت خود خریداری کنید.

سوالات متداول درباره تعویض روغن و فیلتر روغن موتورسیکلت:

فیلتر روغن موتور سیکلت را چگونه باید تغییر داد؟

پاسخ: هر زمان روغن را عوض می‌کنید احتمالا باید فیلتر روغن را نیز عوض کنید. این زمان معمولاً برای بیشتر موتورسیکلت‌ها بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ مایل است.

آیا موتور سیکلت به روغن مخصوص نیاز دارد؟

پاسخ: شما باید از روغنی استفاده کنید که به طور ویژه برای موتور سیکلت شما تولید شده باشد. روغن موتورسیکلت برای روغن کاری کلاچ استفاده می شود و نیرو را به موتور منتقل می‌کند پس باید جدی گرفته شود و در انتخاب آن دقت و توجه کرد.

آیا روغن موتور سیکلت اکسید می‌شود؟

پاسخ: روغن موتور باید بطور مرتب عوض شود زیرا ممکن است در موتور اکسید و غلیظ شود، کیفیت خود را از دست بدهد و تاثیری بر عملکرد موتور نداشته باشد. اگر روغن موتور استفاده نکرده و از قبل خریداری شده دارید بهتر است آن را در جای خشک و خنک نگهداری کنید و وقتی زمان تعویض آن فرارسید از آن استفاده کنید.

آیا روشن کردن انجین در حین تعویض خطرناک است؟

از روشن کردن انجین در شرایطی که فیلتر هوا بر سر جای خود قرار نگرفته است، خودداری کنید.

آیا رسیدن آب به فیلتر خطرناک است؟

اگر سهوا یا بر اثر اتفاقی آب به فیلتر برسد باید سریع فیلتر محفظه نگهدارنده آن را خشک کنید و اگر جنس فیلتر موتور سیکلت شما کاغذی است حتما دقت داشته باشید که هیچ آب یا مایعات دیگری با آن تماس پیدا نکند.

نکته آخر:

ما پیشنهاد می‌کنیم هر بار که روغن موتور سیکلت را عوض می‌کنید، فیلتر روغن موتور سیکلت خود را نیز عوض کنید.همانطور که گفته شد فیلتر روغن، از ورود آلودگی‌ها به روغن موتور جلوگیری می‌کند و اجازه نمی‌دهد به آن آسیبی برسد. فیلتر روغن موتور سیکلت را با قیمت مناسبی می‌توان تهیه کرد و به راحتی از هزینه‌های زیاد خرابی موتور جلوگیری کرد. با استفاده از یک آچار به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید و فیلتر روغن موتور سیکلت خود را تعویض کنید. اگر این کار را خودتان انجام می‎دهید، توجه داشته باشید که پیش از این کار حتما روغن کاری واشرهای پلاستیکی را انجام دهید و بعد از آن نیز پیچ‌ها را ببندید و سفت کنید.

شرکت ستاره پالایه با نام تجاری ستاره فیلتر، با بیش از چهل سال تجربه در ساخت فیلترهای خودرو و انواع وسایل نقلیه و انواع مختلف فیلترهای صنعتی، مفتخر است که مناسب‌ترین فیلتر برای مصرف شما را در بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت عرضه ‌کند.